Senior Project (Portfolio) Manager

Branża Region Miasto Rodzaj umowy Data publikacji
Doradztwo / Konsulting IT Pomorskie Gdańsk Umowa o pracę (UoP) 2020-05-14

O pracodawcy

◾ Miejsce pracy: Gdańsk Śródmieście (Gdańsk Główny)
◾ Branża: Big Data / Consulting IT
◾ Start: ASAP / do ustalenia (możemy poczekać max 3msc)
◾ Forma współpracy: B2B (z ITFS) lub UoP (zatrudnienie bezpośrednio u naszego Klienta), praca na miejscu w siedzibie Klienta + zdalnie, full-time, tylko długofalowo.
◾ Stawka UoP: 14000 - 18000zł netto / msc (do ustalenia)
◾ Praca zdalna: możliwa (w zakresie do 60%)
◾ Delegacje: sporadyczne, możliwe w zakresie do 15% (DE, CH, UK, USA)
◾ Firma / projekt: szwajcarska stabilna korporacja posiadająca oddział w Gdańsku. Główny produkt firmy to autorska platforma przetwarzania dokumentów pocztowych. Struktura raportująca - będziesz bezpośrednio raportować do Head of Global IT Operations w Niemczech.
◾ Rola w skrócie: poszukujemy osoby, która posiada wieloletnie doświadczenie w zadaniach polegających na zarządzaniu portfolio projektów IT. Zakres zadań na tym stanowisku nie jest jeszcze w firmie unormowany - okazja do zaproponowania własnego ’stylu’ i wniesienia świeżych koncepcji. Jest to więc rola bardzo rozwojowa, perspektywiczna i daje możliwość budowania długofalowej relacji z kluczowymi osobami w firmie.

Zakres obowiązków

◾ Główny obowiązek - zarządzanie portfolio projektów IT w całej globalnej strukturze firmy;
◾ W początkowej fazie objęcia stanowiska - uporządkowanie bieżących tematów projektowych (portfolio) w całej grupie kapitałowej, następnie
◾ Układanie strategii dot. portfolio projektowego firmy;
◾ Nadzorowanie kluczowych projektów IT (strategicznych) firmy;
◾ Organizowanie pracy zespołów w celu realizacji kluczowych projektów firmy (pilnowanie dobrych praktyk projektowych)
◾ Integrowanie pracy zespołów projektowych (pracowników, kontraktorów, partnerów biznesowych)
◾ Opracowanie oraz pilnowanie przestrzegania wskaźników  działań strategii projektowych firmy (zwracanie uwagi na założenia, budżet, odpowiedzialność za usługi IT firmy, nastawienie na zadowolenie Klientów)
◾ Współpraca z partnerami biznesowymi firmy w celu zrealizowania założeń biznesowych (projektów i programów)
◾ Współpraca z kadrą managerską oraz dyrektorami sekcji IT firmy.

Oczekiwania

◾ Wyższe wykształcenie kierunkowe (informatyka, matematyka / pokrewne lub MBA, zarządzanie)
◾ Minimum 7-letnie doświadczenie zawodowe w roli IT Project / Portfolio Managera w międzynarodowym środowisku (ze wskazaniem na analizę biznesowo-systemową, zarządzanie zmianami i zarządzanie relacjami biznesowymi IT)
◾ Minimum 4-letnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi  / złożonymi projektami informatycznymi w ramach PMLC i/lub SDLC;
◾ Doświadczenie w pracy w środowisku dostosowanym do modelu ITaaS (ze wskazaniem na doświadczenie w zakresie chmury i transformacji IT)
◾ Umiejętność przeprowadzania szczegółowych analiz danych i informacji, technologii i trendów biznesowych oraz opracowywania możliwych do realizacji planów strategicznych;
◾ Doświadczenie w przygotowywaniu i finalizacji portfolio projektowego IT (ustalaniu i trzymaniu się harmonogramu, współpracy z odpowiednimi działami IT, integrowaniu powiązanych projektów w portfolio poprzez aktywną współpracę ze współpracownikami, interesariuszami i managerami)
◾ Doświadczenie w identyfikowaniu ryzyk i możliwych problemów w projektach (mitygacja zagrożeń, plany alternatywne itd.)
◾ Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne, z naciskiem na komunikowanie problemów technicznych odbiorcom nietechnicznym oraz opracowywanie przekonujących przypadków biznesowych w celu sprzedaży proponowanych rozwiązań technologicznych kluczowym decydentom;
◾ Komunikatywna znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie (C1) - aktywna współpraca z biznesem (USA, Szwajcaria, Wietnam, UK, Niemcy)
◾ Mile widziana znajomość języka niemieckiego (B1+)
◾ Mile widziane certyfikacje kierunkowe np. PMP / PgMP itd.
◾ Mile widziana znajomość Jira / Confluence.

Oferta

◾ Stabilne długofalowe zatrudnienie (bezpośrednio u naszego Klienta, z uwagi na kluczowy charakter roli)
◾ Bardzo atrakcyjne wynagrodzenie (do ustalenia - w zależności od posiadanego doświadczenia, znajomości języków obcych)
◾ Opcjonalne benefity: MultiSport oraz Medicover;
◾ Możliwość kreowania własnej wizji roli i stanowiska, przekierowanie posiadanej wiedzy i kompetencji na sukces firmy;
◾ Innowacyjną i rozwojową pracę w stabilnej wiodącej korporacji z kapitałem szwajcarskim;

Proces rekrutacyjny (10-14 dni, 100% zdalny):

  1.  Rozmowa telefoniczna z ITFS (10min)
  2.  2-3 rozmowy Skype (60-90min) z naszym Klientem (management z PL / DE / CH)
  3.  Podjęcie decyzji

Nie znalazłeś oferty

odpowiadającej Twoim kompetencjom lub oczekiwaniom?

Prześlij nam swoje CV, być może uda nam się dopasować idealną ofertę dla Ciebie